ODTÜ Tanıtım CD


ODTÜ Mezunları


ODTÜ MEZUNLARI


Kamuoyunda ODTÜ'ye duyulan sonsuz güvenin oluşmasında başlıca etken; toplumsal duyarlılık sahibi mezunlarının başarısıdır. Sayıları 105 bini aşan ODTÜ ailesi, iş ve bilim dünyasındaki saygın konumlarıyla topluma katkılarını sürdürmektedirler.

 

“CEO Fabrikası”

ODTÜ, kuruluşundan bu yana, iş dünyası, siyaset, bilim ve sanat gibi günlük yaşamın pek çok alanında sayısız liderler yetiştirmiştir. ODTÜ’nün, CNBC-e Business dergisince “CEO Fabrikası” olarak tanımlanmasının nedeni, bugün Türkiye’de sanayi, iş dünyası, bankacılık, yüksek öğretim gibi pek çok sektörde lider kuruluşların en üst düzey yönetici kadrolarında ODTÜ mezunlarının bulunmasıdır.

 

Mezun Dernekleri

Mezunlar üniversiteyle bağlarını korumak ve birbirleriyle dayanışmalarını sürdürmek için mezun dernekleri çatısı altında toplanmışlardır. Bugün yurt içinde 15, yurt dışında 21 mezun derneği bulunmaktadır. Mezun Dernekleri, hem mezunlara hem de öğrencilere yönelik pek çok sosyal, kültürel ve mesleki etkinlik düzenlemektedir.

 

Mezunların Katkıları

ODTÜ mezunlarının en büyük katkısı, yeni nesil ODTÜ’lülere dünyayı değiştirebilmelerine olanak sağlayacak bursların ve fırsatların verilmesidir.