ODTÜ Tanıtım CD


Öğrenci Başarıları


ÖĞRENCİ BAŞARILARI


Yerleşkedeki akademik, sosyal ve kültürel ortam, öğrencilerin yenilikçi ruhuyla birleştiğinde, onlara bulundukları her ortamda başarı kazandırıyor. Başarılardan bazıları:

 

  • Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün (MIT) ev sahipliği yaptığı ve 112 uluslararası takımın katıldığı "7th IGEM- International Genetically Engineered Machine" yarışmasında, ODTÜ Biyolojik Bilimler Bölümü öğrencileri, "Wound Dressing" (Yaraların İyileştirilmesi) konulu projeleri ile gümüş madalya kazandı.
  • METU-Ankara IGEM Takımı, "MethanE.coliC" projesi ile Avrupa elemelerinde bronz madalya kazandı.
  • Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu Anatolian Craft Ekibi, ABD’de AIAA (American Institute of Aeronautics and Astronautics) organizasyonunda ve Cessna Aircraft Company ile Raytheon Missile Systems sponsorluğunda yapılan "Design-Build-Fly” adlı tasarım yarışmasında, 69 takım arasında 6. oldu.
  • Üç yüksek lisans öğrencisi “Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Üniversite-Sanayi İşbirliğinde En Başarılı Tez Ödülü”nü aldı.
  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan grup; Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın “Ulusal Tıbbi Cihaz Yarışması”nda birinci oldu.