ODTÜ Tanıtım CD


Öğrenciler İçin Olanaklar


ÖĞRENCİLER İÇİN OLANAKLAR


Barınma

Ankara dışından gelen tüm öğrencilerin yerleşke içinde kalmalarına olanak sağlamak için, ODTÜ Ankara Kampusu’nda 7000 öğrenci kapasiteli 18 öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurtlar; 24 saat sıcak su, kablolu ve kablosuz internet bağlantısı, çalışma ve çizim odaları ve kantinleriyle öğrencilerimize rahat bir ortam sunmaktadır.

 

Burs ve Yardımlar

ODTÜ, eğitim programlarında öğrencilerin üstün başarı göstermelerini önemser. Gösterdikleri başarılara göre öğrencilere çeşitli burslar veren ODTÜ; ayrıca, ekonomik yetersizlikler nedeniyle öğrencilerinin başarılarının etkilenmesini önlemek amacıyla maddi ve ihtiyaç destekleri sağlar(Ayrıntılı bilgi için: http://www.tanitim.metu.edu.tr) Çalışma Olanakları Üniversitede, öğrenciler, ilgi duydukları birimlerde, haftada en fazla 15 saat olmak üzere, öğrenci asistan olarak, kendi bölümlerinde, Kütüphane'de, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda, Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde, Basın Bürosu'nda, Havuz Müdürlüğü'nde, Spor Müdürlüğü'nde, Kültür ve Kongre Merkezi'nde veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nde çalışabilirler.

 

KPM ve ÖGEB

KPM (Kariyer Planlama Merkezi), mezuniyet aşamasına gelmiş öğrencileri, bilgi ve yeteneklerini kullanarak iş bulmaları konusunda yönlendirir. ÖGEB (Öğrenme ve Öğrenci Gelişim Birimi) ise yeni öğrencilerin ODTÜ’ye uyumunu destekler, onları üniversitenin sunduğu olanaklar, akademik işleyiş, üniversitenin ilgili birimleri ve bölümleri hakkında bilgilendirir.